Ski Nordic v Mariánských lázních se již dvanáct let zasluhuje o kvalitní vyžití běžkařů

Město Mariánské lázně i letos získalo podporu na údržbu běžkařských tras. Cílem projektu je rozvoj, oprava a údržba lyžařských běžeckých tras v Mariánských Lázní. Celková délka je zhruba 58 km stop a ze získané částky se podpoří také značení i zajištění jejich provozu za účelem spoluvytváření systému lyžařských tras v Karlovarském kraji. 

V rámci programu „Podpora budování a údržby lyžařských běžeckých tras v Karlovarském kraji“ se i tento rok vedení kraje rozhodlo město podpořit a přislíbilo tak projektu 150.000 Kč. Celkové předpokládané způsobilé výdaje na projekt činí cca 300.000,- Kč. Cílovou skupinou pro využití lyžařských běžeckých tras jsou občané, návštěvníci a turisté provozující běžecké lyžování.

Zhotovitelem projektu je SKI Nordic Mariánské Lázně, s jejichž předsedou klubu, panem Petrem Vodičkou, jsme v lednu natáčeli rozhovor (viz. video-reportáž výše). „Historie běžkaření v Mariánských lázních je opravdu dlouhověká, ale my jsme to postavili trochu na jiný level,“ komentuje aktivitu klubu pan Vodička.

Realizace projektu probíhá v závislosti na sněhových podmínkách od 1. 11. 2020 do 31. 5. 2021. Pan Vodička konstatuje, že dráhy s rolbou udržují zhruba dvakrát týdně.

Letošní běžkařská sezóna je opravdu vydařená, sněhová nadílka je bohatá a navštěvovanost je oproti předešlým letům veliká. Zapříčíněno je to samozřejmě i vládními opatřeními, které mnohé z nás vyhnaly za sportem na čerstvý vzduch. Dle slov předsedy klubu pana Vodičky se na běžkařských tratích během jednoho víkendového dne vystřídá 2 až 3 tisíce lidí.