V Karlových Varech 22. prosince našly náhodné kolemjdoucí u řeky Ohře mrtvé tělo novorozence. Od té doby bylo zahájeno pátrání po pachateli a matce dítěte. Novorozence nalezeného v Karlových Varech zabila podle policie matka, ohledně příčiny zabití zatím policie nechce spekulovat. V případě prokázání viny hrozí ženě za obzvláště závažný čin trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest. 

6. ledna 2021: Ohledně případu jsme vás na začátku ledna informovali v krimi reportáži

Tělo miminka našly náhodné svědkyně, které venčily své psy na cyklostezce podél řeky Ohře. Tragédii v Karlových varech má na svědomí podle policie matka dítěte, 33letá cizinka, která měla v pondělí 21. prosince porodit holčičku v pokoji ubytovacího zařízení. Krátce po porodu měla dítě zadusit utěrkou vloženou do úst, nos a oči měla přelepit izolační páskou. Celý případ je velice citlivý a policie k němu od začátku přištupuje s veškerou důsledností. Poté, co tělo matka měla zabalit do ručníku a vložit do igelitového pytle na odpadky, nechala několik hodin novorozence na pokoji a poté ho odnesla k cyklostezce pod Chebský most v Karlových Varech. Tašku následně odložila u stromu v křovinatém porostu.

Obzvláštně závažný připad začali policejní kriminaslité řešit dva dny před Vánoci a nadále vyšetřují příčinu usmrcení. Jeden z důvodů můžou být také poporodní deprese matky a neonaticida. Tento název znamená zabití novorozeného dítěte biologickým rodičem, nejčastěji matkou, do 24 hodin po porodu.