Kraj vyhlašuje 1. ročník soutěže Dobrota Karlovarského kraje | Živý kraj

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila finanční podporu na realizaci soutěže „Dobrota Karlovarského kraje 2021“ ve výši 350 tisíc korun. Jedná se o 5. ročník soutěže určené místním zemědělským a hospodářským subjektům, které mohou získat krajskou značku potravin „Dobrota Karlovarského kraje“.

„Pomocí této soutěže podporujeme nejen regionální potravinářské a zemědělské výrobky, ale také udržení tradice výroby. Snažíme se podpořit také kvalitu a originalitu místní produkce. Zároveň samotná soutěž a značka, kterou kraj uděluje výhercům v jednotlivých kategoriích, propaguje nejen tyto výrobky, ale také náš region po celém území České republiky,“ uvedl uvolněný člen Zastupitelstva Karlovarského kraje pro oblast životního prostředí Karel Jakobec.

Soutěž „Dobrota Karlovarského kraje“ je rozdělena do pěti kategorií: 1. Masné výrobky 2. Mléčné výrobky 3. Pekařské výrobky a cukrářské výrobky 4. Alkoholické a nealkoholické nápoje 5. Ovoce, zelenina, medy a čaje v čerstvé nebo zpracované formě. „V každé kategorii budou vyhodnocena první tři místa, která získají certifikát k užívání značky pro oceněný výrobek. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v rámci“ Lázeňského festivalu jablek 2021“ v Mariánských Lázních,“ doplnil uvolněný zastupitel Karel Jakobec. Značka „Dobrota Karlovarského kraje“ je každoročně prezentována také na veletrhu Země živitelka v Českých Budějovicích.