Stoupá počet nakažených koronavirem v Karlovarském kraji, kapacita lůžek pro tyto pacienty je ale téměř vyčerpaná. Kraj se také potýká s nedostatkem zdravotnického personálu.

Zdroj: Deník.cz

První lednový víkend přinesl výrazný nárůst nakažených koronavirem, jejichž stav vyžaduje hospitalizaci a oxygenoterapii. Po novém roce tak řešil krizový štáb chybějící lůžka pro covidové pacienty.

V nemocnicích se momentálně snaží o navýšení lůžek, v jednání je 10 dalších lůžek v nemocnici Sokolov. V nemocnici v Chebu chybí personál a kraj tak poptává chybějící 2 lékaře a 10 sester, poté bude k dispozici dalších 15 lůžek. K situaci se vyjadřuje paní Dagmar Uhlíková, krajská koordinátorka intenzivní péče a lékařská ředitelka karlovarské nemocnice: „v Sokolově zbývají 2 volná lůžka intenzivní péče, v nemocnici v Karlových Varech jedno, chebská a ostrovská nemocnice už nemají v intenzivní péči volné žádné.“

Zdroj: Hasičský záchranný sbor ČR

Vedení Karlovarského kraje předpokládá, že se neobejdou bez pomoci lázeňských zdravotníků a ambulantních sester. O tom bude jednat kraj s vládou během videokonference 6. ledna. Již nyní je nasazení personálu i mimo nemocniční zdravotníky maximální. „Nutno říci, že se v této chvíli neobejdeme bez pomoci hasičů, kteří jsou v počtu téměř 40 lidí v jednotlivých odběrových místech a v nemocnicích, bez spolupráce covidových center v Nemocnici Mariánské Lázně a v REHOS Nejdek, která nám trpělivě vycházejí vstříc. Totéž platí o záchranářích a vojácích,“ komentuje situaci hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Zdroj: Novinky.cz

Kapacita zdravotnického personálu se také snížila vzhledem k zahájenému očkování proti nákaze koronaviru. Hejtman Petr Kulhánek zmiňuje, že k zajištění personálu opět začínají jednat se sousedním Saskem a Bavorskem ohledně pomoci tamních nemocnic.