Tato zpráva se týká některých silnic II. a III. tříd na území CHKO Slavkovský les, budou tak během zimních měsíců těžko sjízdné. Souhlas pro občasnou chemickou údržbu vozovky nebyl totiž Správou CHKO Slavkovský les Údržbě silnic Karlovarského kraje udělen.

Ilustrační snímek. Špatně sjízdná silnice.
Ilustrační fotografie, zdroj: Deník.cz

Úsek silnice III/219 Lázně Kynžvart – Kladská – Prameny a navazující úsek silnice II/210 Prameny – Mnichov nebude v zimních měsících chemickým ošetřením udržován. Není také vyloučená možnost, že se vzhledem k situaci v těchto úsecích bude muset provoz zcela uzavřít.

Vedení oblasti dopravy v Karlovarském kraji tak prosí všechny řidiče, aby byli na vozovce obzvlášť opatrní a přizpůsobili jízdu aktuálním podmínkám.

V pátek 8. ledna hasičský útvar řešil například autonehodu v Karlových Varech, kdy se srazilo osobní a nákladní automobil v zatáčce u Europenzionu kousek za Doubským mostem. Tato zatáčka bývá problémová v zimních či deštivých časech, pokud se jízda nepřizpůsobí podmínkám. Má tendenci řidiče směrem z Karlových Varů “vyhazovat” do protisměru.

Na obrázku může být: venku
Zdroj: HZS Karlovarského kraje 

Jiné větší dopravní komplikace Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje během víkendu naštěstí nezaznamenal, ačkoliv chladné dny přinesly několik čerstvě nasněžených centimetrů sněhu.

Na obrázku může být: venku
Zdroj: HZS Karlovarského kraje