Od středy 24.2. bude zahájeno očkování proti nákaze Covid-19 v Mariánských lázních, a to v hotelu Butterfly. Díky rychlé komunikaci a dodání vakcín se podařilo uskutečnit dřívější spuštění očkovaní v této lokalitě. Očkovací centrum bude k dispozici každý všední den od 7:00 – 15:00.

V lednu jsme vás o přípravě očkovacího centra informovali v naší reportáži.

Nadále platí, že očkování je prozatím určeno pro seniory 80+. O spuštění další vlny očkování rozhodne vláda ČR a Ministerstvo zdravotnictví. K dispozici jsou momentálně očkovací látky Pfizer a Moderna.

Adresa hotelu Hlavní tř. 655 je dostupná jak MHD tak vlastním vozem, zároveň je u hotelu vyhrazené parkoviště pro očkované celkem pro 12 automobilů a v blízkosti areálu lze také zaparkovat. Stategická poloha přesvědčila síť ENSANA hotel pro umístění očkování právě v hotelu Butterfly. “Tuto záležitost bereme jako pomoc tomu, aby se nám podařilo pandemii společně lépe a dříve zvládnout. Nesledujeme až tak obchodní hledisko, jako to, že máme k dispozici personál a prostory,” komentuje motivaci k zapojení se generální ředitel Ensana Health Spa Hotels Karel Kalivoda.

Vchody na očkování by měly být rozdělené na dva. První bude sloužit přicházejícím a druhým budou odcházet již naočkovaní. Recepce hotelu by měla sloužit také k výpomoci s registrací. Vše se nachází v přízemí hotelu a je tím zaručený bezbariérový přístup. Hotel disponuje vlastním zdravotnickým personálem, který byl podroben zaškolení u již zavedených očkovacích center.

Do budoucna by měla v hotelu vzniknout až dvě očkovací místa, jedno by mělo za den odbavit až 250 osob. Vše je ale závislé na dodávce vakcín.

Předpokládané datum spuštění se odhadovalo na začátek března, kdy měl být zahájen zatím jen testovací provoz. Vzhledem k příznivému vývoji dodávek vakcín mohlo město spustit očkování dříve. Další vývoj se očekává v počtu očkovaných za den, který se predikuje na 500 osob. Tento stav se očekává v měsících duben až květen.

Očkovací centrum je zřízeno pro obyvatele v Mariánských lázních a přilehlých obcí s rozšířenou působností. I toto cetrum je napojeno na státní rezervační systém, který určuje pořadník.

Níže jsme shrnuli nejčastější dotazy s odpověďmi, které by vás mohly zajímat:

Jaký je postup při očkování? Jak vše bude probíhat?

Po registraci na recepci postoupíte do místnosti na očkování a po samotném úkonu je následně nutné zůstat 30 min. v klidu. Na to jsou také vyhrazeny příslušné prostory.

Mám již domluvený očkovací termín ve vzdálenějším centru od mého bydliště, mohu se přeobjednat?

V případě, že již máte domluvený termín očkování v jiných centrech v KV kraji, můžete ho zrušit a přeobjednat se do Mariánských Lázní. V rezervačním systému již tato možnost k dispozici je ‼https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Kdo nám pomůže s registrací?

Nadále platí, že s případnou registrací a rezervací jsou Vám připraveni pomoci zaměstnanci městského infocentra na adrese Hlavní tř. 47/28.

Odpovědi viz. muml.cz/novinky