První narozené miminko v Karlovarském kraji je Zora. Holčička, která se narodila v sokolovské porodnici 1. ledna v 5 hodin ráno, po porodu vážila 2020 gramů. Od Karlovarského kraje dostala rodina holčičky finanční dar 10 tisíc korun.

Zdroj: archiv Krajského úřadu Karlovarského kraje

Mamince a holčičce Zorce z Hroznětína, která se narodila jako první v Karlovarském kraji v roce 2021, dnes popřál zdraví a štěstí hejtman Petr Kulhánek v sokolovské nemocnici. Za dodržení ochranných opatření předal hejtman Karlovarského kraje mamince šek na 10 tisíc korun, květiny a drobné dárky. “Kraj tak pokračuje v tradici v pozměněné podobě, kdy v minulých letech bylo obdarováno několik prvních dětí narozených v novém roce. Nikoliv finančním darem, ale dostaly věcný dárek, a to přívěšek. My jsme se rozhodli dát finanční odměnu pouze prvnímu novorozenci,” doplňuje rozhodnutí kraje hejtman Petr Kulhánek, protože soudí, že finanční odměnu rodina využije při pořizování potřebných věcí k péči o miminko.

Zdroj: archiv Krajského úřadu Karlovarského kraje

I my přejeme miminku a mamince hodně štěstí a radosti. V následujících dnech odvysíláme o této šťastné novině také video reportáž.