Poznej Sokolovsko
Zdroj: Poznej Sokolovsko

Karla Jakobce na postu místostarosty Sokolova vystřídal Ladislav Sedláček. Se sokolovskou radnicí se Karel Jakobec (člen ODS, kandidoval za Hnutí pro město Sokolov) loučí po dlouhých šestadvaceti letech. Na svůj post rezignoval, aby se mohl naplno věnovat pouze práci uvolněného krajského zastupitele pro životní prostředí. Na jeho místo na radnici zastupitelé zvolili Ladislava Sedláčka (Hnutí pro město Sokolov).

„Sokolov je celý život mým domovem, kde se cítím šťastně, spokojeně a bezpečně. Jsem rád, že díky své pracovní cestě životem jsem směl snad alespoň částečně přispívat k tomu, aby se v našem městě o chlup spokojeněji cítil i každý z vás. Jsem šťastný, že dnešním dnem v tom mohu pokračovat nadále. Velice si vážím důvěry, kterou mi dnes svými hlasy projevilo sokolovské zastupitelstvo a věřím, že vás coby nový místostarosta nezklamu,“ napsal na své sociální sítě novopečený místostarosta Ladislav Sedláček.

Karel Jakobec působil na radnici přes čtvrt století, zastával funkci starosty i místostarosty. Svůj případný odchod avizoval už před krajskými volbami.

„V minulém volebním období jsem se pokusil skloubit obě funkce. Považoval jsem to za výhodné z hlediska přenosu informací mezi městem a krajem a možnosti rychle reagovat i snáze prosadit některé věci. Přes veškerou mou snahu jsem ale posléze zjistil, že obě tyto funkce je třeba dělat na plný úvazek. Hlavně pak ve vztahu k městu a odboru, který jsem řídil. Vůči městu u mě začal převládat pocit, že mu začínám dlužit. Některé věci jsem musel dodělávat na úkor svého volného času. To, že mám rodinu – osmiletého syna a devítiměsíční dcerku – přispělo k mému rozhodnutí,“ zdůvodnil svůj odchod Karel Jakobec.

S radnicí se ale definitivně neloučí, nadále zůstává členem městské rady.

Autor článku: Karlovarská drbna