Cheb je ochromený koronavirem. Potíže postihly i technické služby - Deník.cz
Zdroj: Deník.cz

Z veřejných prohlášení primáře chebského interního oddělení Stanislava Adamce mohlo vyplývat, že Chebská nemocnice zanedbala péči o své pacienty a nápor nových covidových případů neřešila zavčas. Zdravotní péče ale dle výsledků interního vyšetřování Karlovarské krajské nemocnice (KKN) byla v souladu se současnými poznatky lékařské vědy a nedošlo k pochybení.

„Interním šetřením bylo zjištěno, že všem pacientům v nemocnici v Chebu byla poskytnuta zdravotní péče v souladu se současnými poznatky lékařské vědy a nedošlo k žádnému poškození zdraví ani úmrtí,“ konstatoval v pondělí bez dalších podrobností člen představenstva KKN Josef Mašek. Podle mluvčího KKN Vladislava Podrackého se nemocnice již nebude k záležitosti více vyjadřovat

“Aktuálně v chebské nemocnici již není jediné volné lůžko intenzivní péče a jsme nuceni selektovat pacienty, které na intenziovní péči dáme a které ponecháme na standardním oddělení prakticky umírat na těžký covidový zápal plic. Je na čase, aby vláda konala a případně vysvětlila občanům Karlovarského kraje, že se zde bude umírat.” Takto zněl příspěvek na sociálních sítích primáře Adamce 9. ledna. V rozhovoru pro DVTV dále doplnil: “sestry chodí směnu přežít, řada z nich je nemocná. Stát netuší, jaké to tu je.” Podle informací deníku Právo primář vycházel zřejmě ze zprostředkovaných informací svých podřízených, protože v té době, kdy docházela lůžka intenzivní péče, měl volno a v nemocnici nebyl.

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek ve středu 13. ledna naší redakci potvrdil, že situaci mají pod kontrolou: “není nic zažehnáno a nechceme předbíhat, ale aktuálně máme situaci pod kontrolou a pacientům zajišťujeme maximální péči, kterou jim můžeme poskytnout.” Necovidovým pacientům zajišťuje péči nemocnice v Karlových Varech, část covidových pacientů se převezla do jiných zařízení, a ti o mimo kraj. “Situace v Chebu je monitorována a řeší se nepřetržitě, stejně tak je to ale i s ostatními nemocnicemi v kraji. Jsme prakticky stále v kontaktu s krajskou koordinátorkou i s vedením KKN,” doplnil hejtman Kulhánek.