Bezpečnostní rada Karlovarského kraje a Krizový štáb projednaly možnost vyhlášení stavu nebezpečí po ukončení nouzového stav. Pokud nouzový stav v neděli o půlnoci skončí, Karlovarský kraj vyhlásí stav nebezpečí, aby mohla pokračovat dosud nastavená opatření, která mají omezit šíření nákazy COVID-19 a ochránit občany regionu. 

„Chápu, že většina lidí je unavená a vyčerpaná ze všech opatření a restrikcí, které dlouhodobě musí kvůli pandemii koronaviru snášet. V našem kraji ale nemáme dostatek volných míst v nemocnicích pro pacienty vyžadující intenzivní péči, zdravotníci jsou přetížení, navíc se objevila i britská mutace viru. My ale musíme situaci zvládnout a nechceme dospět ke kolapsu zdravotnického systému. Proto jsme se rozhodli, že pokud skončí nouzový stav, vyhlásíme stav nebezpečí a dosud platná opatření se budeme snažit zachovat,“ vysvětlil hejtman Petr Kulhánek.

Po vyhlášení stavu nebezpečí:
• Krajská hygienická stanice může rozhodnout o omezení pohybu obyvatel a v součinnosti s Policií ČR by měla být i zachována kontrolní stanoviště pro pohyb občanů z okresů Cheb a Sokolov• V platnosti zůstává nařízení pracovní povinnosti, které kraj stanovil pro zdravotní sestry• Hejtman nadále může určovat vyčleněné školy, kde bude zajištěna péče o děti zdravotníků a bezpečnostních složek a dalších profesí v boji proti COVID-19• Dále je  platné omezení vstupu žáků a studentů do škol podle dosavadních opatření, a to na základě zákona o ochraně veřejného zdraví• Končí opatření týkající se uzavření obchodů, služeb, sportovních a kulturních zařízení včetně skiareálů, nicméně hygienici opět mohou v tomto případě zavést opatření na základě zákona o ochraně veřejného zdraví
O tom, zda hejtmani požádají vládu o opětovné vyhlášení nouzového stavu, ještě stále jedná Asociace krajů ČR s členy Vlády ČR. Mezitím už Armáda ČR deklarovala, že zachová svou pomoc v zdravotnických zařízeních, sociálních zařízeních či odběrových místech v regionech ve stávajícím rozsahu.