Nemocnice v Chebu dočasně přerušila s okamžitou platností provoz porodnického oddělení a oddělení šestinedělí. Důvodem k opatření je personální situace v chebské nemocnici v důsledku epidemie covid. Zaměstnanci porodnice tak v těchto náročných časech posílí týmy svých kolegů na ostatních pracovištích.

Ostrovská porodnice končí, nejsou lidi ani děti - iDNES.cz
Zdroj: iDnes.cz

“V provozu zůstává pouze gynekologická ambulance. Porody i akutní gynekologické výkony budou směrovány do Karlových Varů,” informoval mluvčí nemocnice Vladislav Podracký. Chebská nemocnice vzkazuje veřejnosti svoji omluvu za případné komplikace a děkují všem za pochopení i podporu.

Z přetížené nemocnice v Chebu se již během víkendu organizoval transport osmi pacientů s nákazou covid-19, již v pátek byli převezeni dva. Počet transportovaných covidových pacientů mimo region ale klesl během pondělka na nulu. „Jen za neděli jsme přitom převezli mimo kraj čtrnáct pacientů,“ doplnil Podracký. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) může dostat Karlovarská nemocnice osm lůžek pro JIP, jež byla připravena pro polní nemocnici v Praze Letňanech.